Jdi na obsah Jdi na menu
 


De_Dust 2


 Naši okružní jízdu po mapách CS začínáme tou nejznámější, nejhranější a nejpopulárnější - de_dust2. Tyto přívlastky získala pro velmi vyrovnané šance obou teamů na úspěch, pro krásné souboje na několika místech mapy a proto, že je pro všechny typy hráčů, tj. od kemperů po rushery nebo od awkařů po m4kaře. V tomto článku se dozvíte spoustu informací o mapě - místa kde dírovat, takticke tipy (jakými způsobi mapu hrát) a další různé vychytávky. Nejdříve ale pár screenshotů, abyste mapu poznali:
 

   

   

   

Dust2 patří mezi mapy s bombou, tudíž má 2 místa, kde se dá položit bomba označované jako planty. K těm mají rychlejší přístup CT, takže teroristé musí dobývat i za cenu obětí:-)
Než si rozdělíme mapu z pohledu týmů jednotlivě, stojí za zmínku ostřelovací souboje skrz střed, kdy CT stojí kousek od spawnu a T přímo na něm. V tom je jejich výhoda první rány a tím pádem se mohou otravného nepřítele s AWM zbavit dříve. Celkově mají ale na tomto sniperovacím místě výhodu CT - nejen, že kryjí nepřatelského ostřelovače, ale navíc ještě vidí pod tunel, který je hned před spawnem T, a také kryjí příchod na plant A přes schody. AWM se dá ale velice dobře zneutralizovat jediným správně hozeným smokem ke středovým dveřím, viz. obrázky.

   

     Terrorist Forces:
 

Pro teroristy je v dustu2 lepší možností rush než vyčkávání, snažit se obsadit výhodné strategické pozice. První variantou je Long A (dlouhá na A) - nejčastější a největší krvavé souboje se odehrávájí právě zde. Tady to chce, co nejrychleji nakoupit vyběhnout, abyste dorazili dřív než CT. Nevýhodou pro T je malý tunel, který k Long A vede - tam vám pod nohy může přiletět ňáky ten granát a rázem máte půl života v háji nebo nic nevidíte. Je dobré se také zásobovat granáty (hlavně oslňovacími) díky kterým se dostanete do pozice - nejlépe je první Flash hodit o bednu (obrázek) a druhý poté, pokud tam není už nepřítel, za roh. Samozřejmě je lepší, když tam běží s vámi více spoluhráčů = více flashů. Obsazením tohoto prostoru získáte velkou výhodu. CT tam nebudou moct jen tak naběhnout, protože budou mít totální bílo. Krejte si ale také záda! Mohou vás napadnout ostatní CT, kteří to vzali jiným směrem. Hned, jak obsadíte sníženinu, máte to skoro v kapse - je vám vidět pouze kousíček těla a tím pádem jste hůř trefitelní, kdežto vy můžete útočit na celého protihráče.

      

Útok na plant A přes schody je patří taky mezi rusherské taktiky, takže potřebujete minimálně 1 flash, pro snažší práci 2. Opět se snažte co nejrychleji nakoupit, potřebujete nepřítele překvapit rychlostí a taktikou. Kupte si také jeden smoke, který hodíte ke středovým dveřím - nikdy nevíte zda tam číhá sniper, jistota je jistota. Když doběhnete k první zatáčce, hoďte granát o zeď (1.obrázek), poté na nic nečekejte a hoďte další granát o další zeď (2.obrazek). Nepřítel je teď (doufejme) oslepen, vy můžete naběhnout a rozdat pár headshotů. Zároveň si ale krejte záda, nikdy nevíte, kdo kde může být.

      

Další možností je rush na B. Už podle názvu je jasné, že vše bude opět za velkého spěchu. Připravte si opět flashe, tady stoprocentně oba dva. První můžete hodit už těsně před vchodem do tunelu (1.obrázek) - nevíte, jestli tam čeká rychle přiběhnuvší nepřítel. Pokud se rozhodnete hodit flash až později, tak o stěnu rovnou do oblasti plantu (2.obrázek). Pojistěte to druhým flashem hozeným o bednu umístěnou přímo vedle plantu B (3.obrázek). Tím oslepíte ty, kteří doposud viděli a opět můžete sbírat cenné fragy.

        

Poslední variantou je ta nejméně používaná, kdy se pustíte středem ke spawnu CT. Je velmi nebezpečná protože na vás může čekat CT sniper, naštěstí vám ale poradíme jak na to. Kupte si smoke, který hoďte ke středovým dveřím - tím nachvilku zneutralizujete ostřelovače - a flash, který hodíte dveřmi na křižovatku, čímž odrovnáte nejen snipera, ale i případné kempy (1.obrázek). Poté máte na výběr, jestli běžet na A či B. Doporučuji druhou možnost - je to blíž a tím CT rychleji překvapíte, ale na křižovatce se raději rozhlídněte, ať vás nepřejede auto.:-) Můžete je kliďánko vystřílet zezadu, ale pro jistotu tam hoďte druhý flash.

      

Než se vrhneme na CT pozice na dust2, ukážeme vám pár snímků, jakým způsobem pokládat bombu, abyste jí ohlídali až do úspěšného konce. Nejlepší je bombu plantnout tak, abyste na ní viděli i při útěku z bomboviště (hlavně A).

     

       CT Forces:

Takže taktiku teroristů máme za sebou, zbývají policisté. Také mají spoustu možností, kromě sniperské (již popisované) oblasti, mají spousta dalších variant, kam se rozběhnout, jen vybrat tu správnou.:)
Nejprve si rozebereme Long A (dlouhá na A). Stejně jako T se tam snažte být co nejrychleji to půjde - nezapomeňte koupit flashe a Hečko. Hned jak uvídíte tunel, z kterého se mají přiřítit T, hoďte tam flash pro oslepení (1.obrázek). Na nic nečekejte a hoďte tam další (můžete to proložit Hečkem, abyste si oslabili soupeře na životech - 2.obrázek). Máte tak větší šanci, že někoho skalpujete. Ale pozor! Neházejte tam zbytečně granáty, pokud neuslyšíte kroky, to je naprosto na nic. A také se může stát, že tamněkterý T přiběhne po odházení všech vašich granátů, a tím pádem bude perfectně vidět a mít 100hp. Zde můžete také zvolit taktiku vyčkávání na sníženině (4.obrázek)

        

V taktice Schody na plantu A není na co čekat. Rychlý nákup a běh vám zajistí dobrou pozici v mapě. Máte dvě možnosti - buď se schovat za roh, kde když to umíte, opravdu nejste vidět a nepřítele tak překvapíte zezadu (1.obrázek) nebo rushnete schody za pomocí flashů - první hoďte o zeď za roh kousek před schodama (2.obrázek), druhý hned jak budete vedle schodů (3.obrázek), kde můžete také vyčkávat (4.obrázek) nebo je rushnout do další zatáčky (5.obrázek)

   

    

Asi nejméně používaná CT varianta, ale stejně účinná, je rush do tunelu přes střed. T by vás normálně očekávali na levé straně, ale vy je překvapíte na pravé. Samozřejmě nemůžete počítat s tím, že to pokaždé vyjde, ale výhodou je, že nepotřebujete flash, i když na prvním obrázku je. :P

    

Dost riskatní možnost (asi tak riskantně nejriskatnější) je vzít to středem rovnou ke spawnu CT. Musíte si dát pozor hned na tři věci - T snipera, na T vybíhající zpod tunelu nebo zleva. Je dobré mít v týmu hráče, který vás bude krýt AWMkem. KDyž se vše povede, podaří se vám vběhnout T, kteří se snaží dobýt Long A, do zad.

    

Poslední možnost, kterou si tu popíšeme, se týká plantu B. Poté, co na Béčko doběhnete, hoďte flash o stěnu do tunelu (1.obrázek). Tak získáte čas. Máte spoustu možností se zakempit. Nejméně šťastná je asi kemp u zdi, kde vás mohou zabít průstřelem, a nejlepší kemp u bedny (2., 3. a 4. obrázek) - tam máte vše pod kontrolou - jak příchod z tunelu, tak ze dveří, tak z díry nad plantem a navíc se můžete schovat za bednu v případě nouze.:) Pokud zvolíte taktiku rushe do tunelu, nezapomeňte na flashe. První odhoďte, jak už bylo zmíněno, o stěnu do tunelu pro zneutralizování nejbližších nepřátel a druhý hned po něm o další zeď za roh (5.obrázek). Pokud budete mít štěstí, oslepíte většinu teamu a opět sbíráte fragy.

   

     Průstřely skrz zeď:

 

V dust2 je pár míst, kde se dá skvěle dírovat. Samozřejmě amatérští hráči vás budou mít za cheatera, když je dáte jednou přes zeď, ale to vám může být úplně u řitě..:)

     

     

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář